BAŞKANIMIZIN MESAJI

Değerli hemşerilerim;

20.02.2022 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda; federasyonumuza bağlı derneklerimizin delegelerinin oy birliği ile yönetime seçilmiş bulunmaktayız. Öncelikle bu onurlu görevi bize inanıp güvenerek tevdi eden tüm delegelerimize teşekkürlerimizi arz ediyorum.

Kuruluşundan günümüze kadar geçen süre içerisinde her kademede Federasyonumuza emek vermiş tüm başkanlarımıza, yönetim ve denetim kurulunda görev almış olan herkese, velhasıl tüm dostlarımıza özveri ile verdikleri hizmetler için minnetlerimizi sunuyorum.

Karadeniz bir sevdadır, Karadenizli olmak sevdalıktır, her Karadenizli bu sevdaya tutkundur. Sevda gönül işidir ve karşılıksızdır.

Bu bilinç ile yola çıktığımızı ifade etmek isterim ki; her bir hemşerimizi kucaklayarak, birlik ve beraberliğimizi perçinlemek ve bu güç ile varlığımızı ve gücümüzü en üst perdeden duyurmak ilk hedefimizdir.

Bu yolda bütün Karadeniz derneklerini ve dolaysı ile tüm hemşerilerimizi tek çatı altında toplanmaya birlik olmaya, bir olmaya davet ediyoruz.

Çok sevdiğim bir söz var “iştir kişinin aynası lafa bakılmaz” biz de çok laf ile değil yapacağımız işler ile sizlere ayna olmak isteğindeyiz, bu arzumuzu gerçekleştirmek ve güveninize mazhar olabilmek için var gücümüzle çalışacağımızı ifade ederek, hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Emin GEMİCİ

EKAF Genel Başkan